idol
24 بهمن 1401 - 11:26

تلاش ۳۷۱ راهدار لرستانی برای بازگشایی جاده‌ها

خرم‌آباد- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با اشاره به بارش برف سنگین در جاده‌های این استان، گفت: ۳۷۱ راهدار در حال ارائه خدمات در سطح محورها هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی شیروانی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در پی ورود سامانه بارش شدید برف و باران که در محورهای شمالی و شرقی استان به صورت برف سنگین است، ۳۷۱ راهدار استان در آماده باش کامل و در حال خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای هستند.

وی، ادامه داد: این آماده باش به منظور پیشگیری از انسداد جاده‌ها و بازگشایی به موقع آن‌ها در صورت تشدید بارش‌ها است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان، بیان کرد: طی این مدت ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در سطح استان در قالب ۳۸ اکیپ راهداری، مشغول خدمات رسانی به کاربران جاده‌ای و هم استانی‌ها هستند.

شیروانی، اضافه کرد: از هم استانی‌ها تقاضا داریم از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و با توجه به شرایط اقلیمی در روزهای اخیر، حتماً قبل اقدام به سفر، از طریق سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی راه‌ها اطلاع حاصل کرده و حتماً به توصیه‌های ایمنی و هشدارهای هواشناسی و پلیس توجه و از همراه داشتن تجهیزات زمستانی نظیر زنجیر چرخ و از عملکرد سیستم گرمایی خودرو و برف پاک کن‌ها اطمینان حاصل کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1035558